17 Eylül 2015 Perşembe

bağımlılık


sanırım her insanın bağımlı olduğu bir şey, bir konu, bir durum vardır belki de birden çok daha fazladır. bağımlık sadece kötü şeyler mi? bence değil iyi şeyler de insanda bağımlık yapar (kitaplar). bu konu nereden aklına geldi diye sorarsan blokcan 11 aydır ütopya adlı yarışmanın bağımlısıyım ve bu geceki eleme nedeniyle bol bol ağladığım için bağımlı ünvanımın hakkını sonuna kadar verdim. normalde çok iradeliyimdir ve her hangi bir bağımlılığı olanın biraz zayıf olduğunu düşünürüm. sigara, ilaç, ilişki gibi. tabi bu negatif bağımlılık için geçerli çünkü insan iyi şeylerden neden kurtulmak istesin ki. belki de sıkılgan olmakla alakalıdır işte sayısız dizi izlersin sonra çat diye bırakırsın ya da yıllarca her gün eticin yersin sonra yiyemez hale gelirsin. bağımlı olmak tercih elinde olduğunda zararsız bence. şu anda çok yorgun olduğum için zırvalıyorum aslında bi de buranın boş kalması hoşuma gitmiyor. evi boyatalım dedik, boyacı anneme sadece perdeleri çıkarın dedi biz ne mi yaptık istesek yarın evden taşınabiliriz, ev boya olacak her yer haliyle kirlenecek ama biz temizlik yaptık :( annem ev karışık olduğunda cinnet geçirecek kıvamda bir kadın sabahtan beri sinir harbi yaşadı zavallı babam her gözüne battığında şiddetli depremler yaşadık neyse ki kazasız atlattık (: fiziksel yorgunluğumun üstüne bir de duygusal yorgunluk binince tam oldum, öyle işte sevgiler.

9 yorum:

 1. gerçekten de yarışmayı izlerken ağladı mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bak kendimi kötü hissettim şimdi
   yaee sanki filmlerde ağlamıyoruz (:

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 2. morumsubalon.
  İşlerin bittiyse gel yaz bloğa. Bak ben de geri döndüm. Sevdiğim bloggerları bissürü bissürü kez okumak istiyorum. Dinlenmişsindir bunca zaman. Haydi gel yaz! :)

  YanıtlaSil
 3. evet sezonu tamamladık şükür ama yazma hevesi yazacak bişi bulma olayı bitince yazarım muhakkak (: asıl sen dinlendin sürekli yazma cezası verilmeli sana (: öpcükk

  YanıtlaSil
 4. biliyo musun aslında ne güzel demişsin "kitaplar" diye! başka şeye bağımlı olma :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kesinlikle haklısın, hepimiz başarabiliriz inşallah (:

   Sil
 5. benim kısmetse olur vakıam gibi :D bırakabildin mi peki gerçi program hala devam ediyor mu bilmiyorum da :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ahahae kısmet yanında çok hafif kalır düşünsene online yarışma sabah akşam izledim neredeyse maalesef bitti de kurtuldum (:
   ama her şey tecrübe asla o tuzağa düşmem bir daha.

   Sil