3 Temmuz 2013 Çarşamba

30 oldum ben


her ne kadar bir yıldır 30 yaşında olduğumu söyleyip kendimi hazırlasam da artık gerçekten de 30'um. bildiğin 30, 3 tane onluk, 30 tane yıllık bilmem kaç tane gün. 30 demek ablalıktan çıkıp teyze rütbesine yükselmek demek, resmen evde kalmış kız kategorisine sokulmak demek, 30 demek yolun yarısına beş kaldı demek. dün internete girdiğimde böyle bir sürprizle karşılaştım, kim bilir ne zamandır var bu uygulama benim başıma ilk kez geliyo, kara cahil olduğum için ablamın planladığından bile şüphelendim (: ilk anlamadım tabi, halla halla bugün genelde madımak yüzünden kötü anılır, kim doğmuş, neyi kutluyolar diye merak edip üzerine okla geldiğimde doğum günümü kutladığını gördüm, valla çok hoşuma gitti (: ablama şeysini yaptırdım kanıt diye (: 


geceden esra arayınca anaa bu saatte niye aradı diye içimden geçer geçmez doğum günüm geldi aklıma, bildiğin çıkmış aklımdan. saat bir felandı, ablamında aklına o zaman pasta olduğu geldi galiba (: hani genelde 12 dönünce olur ya, pastamı getirdi, her zamanki gibi üç kardeş, kestik, yedik. farukla bayağı bi mücadele ettim üstündeki meyveleri tek tek yememesi için, bu sefer mumları söndüremedi ama, bizzat kendim söndürdüm, 30 yılı temsil eden 3 mumu.


sonra dışarı çıktım, telefonla felan konuştum esrayla, odaya döndüğümde bu güzellikleri buldum. nası güzeller, parlak ve üzerinde notlarla, sanırım en büyük zevk aldığım şey bu, birilerinden balon almak. söyledim zaten balon almasaydınız, eksik olurdu, küserdim (: orda köpekli kolumdan öptüğünü yazıyor çünkü, iki, üç gün önce sevgili ayıdan kırma olan köpeğimiz dostun bi nevi saldırısına maruz kaldım. hep beraber muradiyeye giderken, dostu uzun zincirle bahçeye bağlayalım dedik, fabrika ne de olsa birileri girmesin diye. ablam onla ilgilenirken ben de yanlarındaydım ama akıllı ben bağlı olduğunu sanıyorum ve bana da bi tepki vermiyo. ben normalde köpekten asla korkmam, ama dost geldiğinde ablam önünden yemeği alırken felan kolunu ısırmıştı az, onun yüzünden bende de korku kaldı bi de çok büyük kendisi iri bir rotvaydır. niye bilmiyorum sevmek için mi yoksa saldırmak için mi, oynamak için mi çözemedik, bu üzerime doğru koşmaya başladı ben de kaçarak onu kızdırmadan böle geri geri gitmeye başladım çünkü zinciri kısılcak diye bekliyorum nerdee bağlı değil ki, bu önce kolumu kaptı, aldım acıyı ben, sonra da düşürdü beni, ben 170 lik, 59 kilo insan (: dağ gibi devrildim tabi, başım çok kötü çarptı, kocaman bi şiş te ordan kaldı, çıktı üzerime, daha hatırlamıyorum ben, yüzümde de pati izi felan vardı, öyle ablam dona kalmış annemin bağrışlarıyla çekti dostu, öyle zorlandı ki ayakları felan soyuldu onun da. yerimden öyle zor kaldım ki, korkudan, sinirden bi de ağladım, su felan içince geçti. bu sefer annemler acil acil diye yedi beni ama ben pes etmedim, gitmedim bi yere, kötü olursam giderim dedim. kolumdan değil de başıma aldığım darbeden çekindim ama domuz gibiydim bişi de olmadı (: sonra ağrılarım geldi tabi, kolumda kocaman bi morluk, bi sıyrık, başımda, kıçımda ağrılar. neyseki bi sorun olmadı, hala neden böyle yaptığına bi anlam veremiyoruz, ablamı da bi kere düşürüp, yüzünü felan hep yaladı oynamak için ama benimki bana pek öyle gelmedi. neyse uzun lafın kısası o yüzden köpekli kolumdan öpüyo (: 


hediyeme gelirsek aslında bana bi tablet aldılar, sevgili kardeşim ağzını tutamayıp, karıştırmak isteyince yaklaşık iki hafta önce hediyem ortaya çıktı, ama iyiki de çıkmış, çünkü memnun kalmadık, nete modemin uzağından bağlanmıyodu, o yüzden benim de ısrarımla geri gönderttim, parasını da acımıştım zati. böylece kendi isteğimle hediyesiz kaldım sandım ki güzelim yüzüklerimi de verdi abla, bana zaten balon bi de yüzük ver, eheeyy neyleyim tableti, gerçi olsa fena olmazdı tabi (: malesef günüme özel bişi yapamadık, çünkü hiç sevmediğim yağmur olayı bi aydır yağmadı durdu durdu, bi kaç gündür esir aldı bizi, başka bişi istemezdim de, gece şöyle sahilde bi çay güzel olurdu, o da başka zamana artık.belki artık olgunluk çağındayım ama çok çok uzun zamandır farkındayım, elimde olan tek şey ailem, gerçekten de onlardan bi de sağlığımdan başka bir şeyim yok, tek dileğim onların mutlu olması, kardeşlerimle deliler gibi eğlenmek istiyorum, yüzlerinin gülmesini, anneler ve babalarımın huzurlu ve sağlıklı olmasını istiyorum. çok zor zamanlardan, sınavlardan geçiyoruz, istiyorum ki çarçabuk bitsin, hayırlı bi şekilde sonuçlansın bütün olumsuzluklar. benim de dileğim bu olsun.

6 yorum:

 1. Doğum gününü kardeşlerinle geçirmekten daha güzeli var mı? Bu güzel bir şans bence.^^ Doğum günün kutlu, dileğin de gerçek olsun!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kesinlikle aynı fikirdeyim, teşekkür ederim ve aminnn (:

   Sil
 2. 30 olmak çok güzel değil mi??
  güzel de güzel de :)
  öyledir umarım benim otuz olmama az kaldı!!
  nice mutlu yıllara...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. güzeldir herhalde olsun yani, aslında yılların pek önemi yok
   mesele ruhu kaybetmemek. teşekkürler, seninkini de kutlamak üzere o zaman.

   Sil
 3. İyi ki doğdun unni ^^ :) Rabbim sevdiklerinle nice güzel seneler nasip etsin inş.. Jestlere bayıldım :) Kardeşler iyidir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iyi unniyle yırttım, ajumma da olabilirdim (:
   amin, teşekkür ederim, kardeşler aşktır be.

   Sil