18 Ocak 2013 Cuma

film izlemece

ilk film epeyce önce izlediğim romantic heaven. kesinlikle türü komedi yazdığı için tercih edilmiş ve izlendiğinde hane komedi lan dedirten bi film olmuştur benim için. filmde ölümler, diğer dünya bağlantısı felan anlatılıyor, filmdeki karakterler bi şekilde birbirleriyle bağlantılı, bu dünyada kalanla gidenin ilişkisi anlatılmış bi nevi. komedi beklerken ağlatmayı başarmış bi filmdir kendisi, vasat bi film olarak kaldı benim için. 


diğer filmler ise köydeyken kardeşlerle beraber izlediklerimizden. ikinci filmim sokağın sonundaki ev. ben tıpkı kitaplarını sevdiğim gibi gerilim ve korku izlemeyi de çok severim. kızımız açlık oyunlarındaki kız olmakla beraber filmde oldukça cesurdur. anne ve kız yeni bir ev yeni bir hayat demişlerdir ama gel gör ki bu yeni hayat oldukça karışacaktır. film bi kız çocuğunun ailesini katletmesiyle başlıyo ve bu ev kahramanlarımızın komşu evleri ve orda küçük kızın abisi yaşamakta, gel zaman git zaman kızımızla gizemli oğlumuz arasında bi arkadaşlık, flört durumları başlar sonra da olaylar yavaştan çözülmeye başlar cesur kızımız sayesinde. off dedirten bi film olmasa da ilginç bağlantıları ve sürprizleriyle fena bi film değildir bence. 


üçüncü filme gelecek olursam o da yargıç dredd'dir. yargıç dredd, böle biraz aksiyon biraz bilim kurgu gibi bişi. gelecek bi zamandaki dünya ve dünyada adeleti sağlamaya çalışan polisleri(yargıç) anlatmakta film. bir gün işinin ehli yargıçımız ve acemi çırağın yolu büyük bi suç örgütünün ve bi ton insanın yaşadığı bi gökdelene düşüyo orda kötü adamların peşine düşüyolar, kötü adamlar da onların peşine bissürü kaç kovala vur parçala yani. film bittiğinde bunun kesin devamı var dedim ki var sanırım. film 3d idi tabi biz öyle bi olanakla izlemediğimiz için bazı ve çokça kullanılan sahneler biraz sıksa da filmi beğendim ben.


son film ise komedi aşkıyla yanan bizler için abla kişisi tarafından seçilmiş olan liseli polisler. filmde, delikanlılarımız aslında tee lise yılından tanışıp pek te hoş olmayan bi ilişkileri mevcutmuş o zamanda ama hayat onları ortak yaparak güzel bi hareket çekmiş onlara. ikiside oldukça şapsal olan fakat genç gözüken polislerimize bir lisede gizli görev verilir ve bu görevi icra ederkenki hallerini göz önüne sererler. sanırım bunun da devamı var. tipik bi amerikan komedisi gülmekten kırmadıysa da eğlendirmiştir.
alıntı: yeppudaa, hdizle8, evrenselfilm, vizyonfilmizle.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder