3 Eylül 2012 Pazartesi

birikmiş

yakın geçmişi bi yazıda toplayak dedim, tam anımsamıyorum en son hangi dizi hangi kitaptan bahsettiğimi bi bakmam lazım bi dakka (: evet nerde kaldığıma baktıktan sonra başlayabilirim.
en son sungkyunkwan scandalı izlediğimden bahsetmişim evet efendim bu pek sürükleyici ve hoş olan diziyi bitirdik ablayla. tarihi dizileri pek sevmeme rağmen (dong yi hariç sanırım onu fazlaca izlediğimden ve sevdiğimden bi de hep aynı hikaye olduğundan uzak geliyo bana) bu dizi içimize sindi, güldürdüğü kadar meraklandırdı da. ee elemanlar da pek güzel olunca gel de diziyi sevme. bence dizi herkesin beğendiği kadar olmakla beraber izlenilesi bi dizi.padam padama sanırım bu diziyle beraber başladık ama o bitene kadar bi kaç tane daha dizi bitirdik,o derece sıkıcı geldi bana, tamam başlarında melek olayı,ikinci sanş olayları felan insanı merak ettirdi başlarda ama ortalarından sonra dizi ne kadar acıklı hale geldiyseo kadar sıkıcı oldu.zar zor çok uzun bi süreçte bitirdim dizi ablam halaa izlemedi sanırım sadece sonuna bakacak.sonu demişken sonunu tabi ki beğenmedim çünkü havada asılı kalan şeyleri sevmem ölcek mi ölmiycek mi tamam ölcek işte öldür o zaman zaten acıklıydı yeterince daha üzmiyim mi demiş senarist anlamadım bence olmamış.
eş zamanlı izlediğimiz dizilerden biri de baby faced beauty idi. bu dizi bilgisayarda kayıtlıydı bi arkadaştan almıştık ölesine bari bunu izliyelim dedik ve kesinlikle beklentilerimizi karşıladı hatta. tabi her dizi gibi onun da sıkıcı kısımları oldu ama danielcik izletti diziyi tıpku musicali izlettiği gibi.kızın saf ve hırslı halleri de beni benden aldı ayrıca o kızı da 34 yaşında yapmışlar ya yuh dedim (: şimdi baktım da 31 yaşındaymış ama dizi ne zamanındır du bakcam yoo 2011 miş çok da atmamışlar anam ne genç gösteriyo ölcem ben,şu anda depresyonun doruklarına tırmandım ha neyse kendime gelsem iyi olur o bebeklerle yarışamayız kızımmm. efendim sonra da ablamın komedi diye balşattığı scent woman'ı izledik. aman ne komedi ağladım bi ton, bu diziyi de sevmemek mümkün mü korenin sultanı var işin içinde,çok seviyorum ben bu hatunu, yine vermişler eline bi çıtır ohhhh hayat sana güzel valla. işte burdada tipik zengin erkek ona layık olmayan kız olayını görüyoruz ama hatunumuz cesur çıkıyo, amann beee nasısa ölcem her boku yerim diyo helal sana, işte yüzde hafif tebessümler bırakan, bol bol off offf çektirten yeri geldi mi de zırlatan bi dizi oldu benim için kısaca sevdim. muradiyedeyken tamamladım bu diziyi. sonra da film zannederek won bin'in friends dizisini izledim bi oturuşta. zaten dört bölümdü yanlış değilsem kısacık bi aşk hikayesi, çocuk filmi gibiydi pek yorum yapmıycam o yüzden won bin'in hatrı var (:
sonracığıma köyde ablayla tekrar üstte yazdığım nedenlere sevmediğim bi eski dizi olayına girdik ama eski yeni karışımıymış,son zamanlarda bolca işlenen geleceğe,geçmişe gitme hikayesi mevcuttu Queen ınhyun's man adlı dizide. gel gitli bi dizi olduğu için başlarda sevmiyceğimi düşündüm ama düşündüğüm gibi olmadı. üstelik başrol erkeğimizi beğenmedim bile, yani ayılıp bayılmadan da dizi sevilebiliyomuş (: kızımızı ve ikinci elamanı çok sevdim. eleman ne tatlıydı zaten sinir etmeyen ikinci adam olayını seviyorum ben hem kıyamıyosun hem birinicini olmasını istiyosun bünyeyi zorluyo hoş oluyo. ama harbi şebekti. kızımızı tanıyoduk diğer işlerinden de uşakları bilmiyodum hiç. dizi boyunca lan bu uşak bu kızı nası tavlamış dedim durdum o derece hoşlaşmadım, neyse banane seven sevmiş (: açıkcası dizinin günümüzde olan kısımlarını sevdim, kızın menejerini bayılarak izledim hem tatlı hem güzeldi. kısa bi dizi de olduğu için yormadan izledik gitti. şu anda merkezdeyim burdada iljima ve pastayı izliyodum ve dün gece de pastayı bitirdim. bayıldığım bi dizi de pasta oldu özellikle ilk bölümleri, şefin ukala karizması kızımızın şapşal damarına bayıldım. her bi araya geldiklerinde, zıtlaştıklarında, güldüklerinde ayyy yerim ben sizi dedim böyle o şebek şebek hallerine bayıldım. ikinci roller de sağ olsunlar yormadılar bizi amanın tehlike dedirtmeden diziyi bitirdiler. dizi de pek tabi kore grubuna gıcık oldum, o tatlı şeflerini üzdükleri için ama sonunda o da tatlıya bağlandı.son dizilerim bunlardı, şimdi yeni arayışlara geçebilirim. kitap olarak en son psikopattan bahsetmişim.
ondan sonra biraz ara verdikten sonra paranoyayı okudum. bu kitap polisiye bi roman ve tam da sevdiğim gibi ne oldu nasıl oldu kim yaptı hiç belli değil bi ton düğümler ve düğümlerin açılışını okumak o anı beklemek pek keyifli.sırlar insana neler yapıyo neler yaptırıyo, gerçi katil benim beklediğim ve istediğim kişi çıkmadı işin süprizi de orda zaten, kısaca beğendim okuyunuz, okutunuz (: sonra gregor serisine geçtim bayıldığım açlık oyunları serisinin yazarından son bi kitap kaldı o da bitince onu da yazarım, sanırım şimdilik bu kadar.
not: fotolar sarangni sitesinden, orası da olmasa zaten ne izlediğimi unutucam (:
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder